Jak aplikować folie na szyby - INSTRUKCJA MONTAŻU

JAK APLIKOWAĆ  FOLIĘ  NA SZYBĘ  LUB INNE POWIERZCHNIE SZKLANE

1. Przed przyklejeniem folii należy dokładnie umyć (odtłuścić) okno wodą z dodatkiem płynu o właściwościach odtłuszczających ( np. bezbarwny szampon) oraz dokładnie osuszyć powierzchnię oraz uszczelki papierowym ręcznikiem. Powierzchnię szyby odtłuszczamy skrobakiem do szyb (jednorazowy lub profesjonalny) bądź szorstką stroną gąbki do naczyń.

2. Folię docinamy przy pomocy linijki na odpowiedni wymiar lub z zapasem 1-2 centymetrowym by potem dociąć dokładnie folię na szybie.

3. Przygotowaną uprzednio szybę spryskujemy wodą z dodatkiem płynu do naczyń lub szamponu o bezbarwnej konsystencji. (na 1,5L wody około 1-2 naparstki płynu). Dzięki temu będziemy mogli folię przesuwać na powierzchni szyby w celu dokładnego jej ułożenia i wyrównania.

4. Zdejmujemy z folii warstwę zabezpieczającą.
Jeśli arkusz jest duży, najlepiej poprosić o pomoc druga osobę.
Spryskujemy szybę oraz folię wodą z płynem (wcześniej przygotowanym) po stronie klejącej, a następnie przykładamy ją do szyby.

5. Ułożoną już folię spryskujemy ponownie wodą z płynem i wygładzamy raklą  tak aby usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza i wody. Można też zastosować ściągaczkę do mycia szyb ale należy pamiętać aby nawilżyć folię na zewnątrz tak aby jej nie porysować podczas wygładzania. Wodę spod folii wyciskamy raklą lub ściągaczką od góry szyby ku dołowi na zakładkę tak aby pozbyć się całej wody spod folii. Ważne aby folia była zroszona wodą z płynem - nie wykonywać czynności na sucho !

 

 

6. Za pomocą linijki przycinamy kawałki folii (jeśli wcześniej zrobiliśmy zapas) wystające poza uszczelkę a następnie wygładzamy krawędzie tak aby usunąć resztki wody z pod folii przy uszczelkach. Na koniec powierzchnię folii oraz miejsca przy uszczelkach dokładnie osuszyć za pomocą ręcznika papierowego.

7. Jeżeli na folii pojawią się przebarwienia jest to efekt niedoklejonego jeszcze kleju - klej odparowuje w przeciągu 1-2 dni 

 

PRZYKŁADOWE AKCESORIA - NARZĘDZIA MONTAŻOWE

 

 

    

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl
Sklep internetowy od home.pl