Opcje przeglądania

Folie okienne ochronne i antywłamaniowe - bezpieczne

Folie okienne ochronne  tzw. bezpieczeństwa naklejone na powierzchnie szklane mają za zadanie wzmocnić szyby, zapobiec przed rozpryśnięciem szkła oraz utrudnić sforsowanie szyby przez włamywaczy w przypadku folii o charakterze antywłamaniowym. Szyba z naklejoną folią pęka ale folia ma za zadanie utrzymać taflę szkła jak najdłużej w całości. Wytrzymałość szyby jest uzależniona od grubości zastosowanej folii (im folia grubsza tym większa wytrzymałość szyby). Oczywiście bardzo ważnym elementem jest rodzaj i grubość oklejonego szkła.

Coraz częściej właściciele firm, instytucji, magazynów i domów prywatnych narażonych na niebezpieczeństwo włamań czy przypadkowej agresji, decydują się na dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii ochronnych. Ich instalacja może odbyć się w dowolnym momencie (przed lub po wstawieniu szyb w ramy) i pozwala uniknąć sporych wydatków związanych z instalacją szkła klejonego-ochronnego.

Folie okienne ochronne występują w różnych grubościach (od 125 mik do 360 mik), zaś szyby o grubości 4 i 6 mm z naklejoną folią spełniają wymagania odpowiednich klas bezpieczeństwa, określonych przez Instytut Techniki Budowlanej (P01, P02, P1A, P2A)

 Zachęcamy do korzystania z zakładki "Częste pytania" aby uzyskać więcej informacji.

 

Folie okienne ochronne - bezpieczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl
Sklep internetowy od home.pl